KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Benešík: KDU-ČSL vítá dohodu mezi EU Spojeným královstvím
Zpět

Benešík: KDU-ČSL vítá dohodu mezi EU Spojeným královstvím

Přidáno 5. 1. 2021
Ilustrační foto
www.kdu.cz
Tiskové prohlášení
KDU-ČSL vždy preferovala férové nastavení vzájemných vztahů po odchodu UK z EU, které by minimalizovalo brexitové škody na obou stranách. A uzavřená dohoda mezi EU a Spojeným královstvím znamená jistotu i stabilitu nejen pro obchodní vztahy, ale také pro desetitisíce Čechů, kteří v Británii žijí a pracují.
"Věřím, že je to dobrý základ pro budoucí úzkou spolupráci mezi Sedmadvacítkou a Spojeným královstvím," komentoval dohodu místopředseda KDU-ČSL Ondřej Benešík, který je zároveň předsedou Výboru pro evropské záležitosti v PSP.

Kromě ekonomických vztahů je pro nás velmi důležitá i spolupráce v oblasti bezpečnosti a obrany nebo ve výzkumu a inovacích. "Také oceňuji, že hlavní vyjednavač dohody o Brexitu za EU Michel Barnier, kladl velký důraz na průběžnou komunikaci o stavu vyjednávání s parlamenty členských států," dodal Benešík, podle kterého Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky nebyla žádnou výjimkou. "Na sněmovním evropském výboru i v Evropské komisi v Bruselu jsme spolu o Brexitu jednali několikrát," uzavřel Benešík.