KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Jiří Čunek podal trestní oznámení na hejtmana Holiše!
Zpět

Jiří Čunek podal trestní oznámení na hejtmana Holiše!

Přidáno 23. 12. 2021
Ilustrační foto
Lhát se nemá a v politice už vůbec ne! Proto jsem se rozhodl podat trestní oznámení na hejtmana Radima Holiše, který prohlašuje, že nová nemocnice by ještě před zdražením stála 15 miliard, místo původních 8 miliard korun.
Jako politik umím žít s tím, že mě odpůrci pomlouvají, ale vadí mi, že uráží práci mnoha desítek lidí; ať už z úřadu, nebo projektanty vítězného návrhu. Hlavně pak jsou, ale obelháváni voliči, kteří se rozhodují na základě nepravdivých čísel.

Částku 8 miliard spočítaly 4 renomované kanceláře, které zvítězily v soutěži na projekt nové nemocnice. V této chvíli pracují například na novém onkologickém centru v Praze, nebo na rekonstrukci IKEMU. Jedna z kanceláří atelier-r v letošním roce získala hlavní cenu v soutěži Česká cena za architekturu, kde byla oceněna i mezinárodní porotou. Tyto vítězné kanceláře přitom ručí částkou sto milionů korun, že se cena nezvýší. Proti tomu stojí Radim Holiš, který argumentuje úplně jinou částkou a odmítá říct, kdo a na základě čeho ji spočítal.

Projekt nové nemocnice nevznikl v mé hlavě a z mého rozmaru, ale najali jsme odborníky, kteří spočítali cenu rekonstrukce staré nemocnice a cenu nové a ta vyšla lépe. Náš kraj měl možnost být první s novou nemocnicí a posunout péči o naše zdraví na vyšší úroveň, teď to opět bude Praha.

Věřím, že díky tomuto trestnímu oznámení se každý dozví pravdu. Politici, kteří pracují, nepotřebují lhát a má za ně mluvit odvedená práce. Za mnou ji vidět můžete, například v podobě nového vlakového nádraží, které se teď buduje na Vsetíně za téměř 3 miliardy. Za tuto částku Vsetín nezíská jen nové nádraží, ale celé nové řešení centra města.

JIŘÍ ČUNEK