KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Senátorka Šárka Jelínková byla znovu zvolena předsedkyní krajské organizace KDU-ČSL ve Zlínském kra
Zpět

Senátorka Šárka Jelínková byla znovu zvolena předsedkyní krajské organizace KDU-ČSL ve Zlínském kraji.

Přidáno 11. 4. 2022
Ilustrační foto
V pátek 8. dubna se ve Slušovicích uskutečnila Krajská konference
KDU-ČSL Zlínského kraje. Přibližně devadesát delegátů volilo nové krajské vedení
a rozhodovalo o nominacích do celostátního vedení. Staronovou krajskou předsedkyní
KDU-ČSL se stala senátorka Šárka Jelínková a krajským místopředsedou senátor Josef Bazala. Členy krajského předsednictva byli zvoleni poslanec, lékař a vsetínský zastupitel Robert Teleky, učitel a bývalý ředitel Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži Štěpán Bekárek a poslanec a advokát Aleš Dufek. 
 
 „Jsem nesmírně spokojená s podporou a zvolením nového krajského vedení. Před námi leží několik úkolů a výzev. Především je to obhajoba výsledků v komunálních volbách. KDU-ČSL ve Zlínském kraji je stranou komunálních politiků. Dokážeme postavit až 150 kandidátek, na kterých za nás kandidují stovky lidí. Máme přibližně 500 zastupitelů a desítky starostů a místostarostů. V letošních komunálních volbách budeme chtít ještě posílit naše postavení a stát se tak opět nejsilnější stranou v našich obcích a městech.“ říká Šárka Jelínková, která letošní rok zároveň obhajuje senátorské místo v obvodě Kroměříž.
 
Ve své zprávě předsedkyně zdůraznila, že KDU-ČSL ve Zlínském kraji je velmi úspěšnou politickou stranou. V Senátu reprezentují Zlínský kraj 4 senátoři v barvách KDU-ČSL. Připomněla vítězství koalice SPOLU ve Zlínském kraji a zisk 4 poslaneckých mandátů.
 
Krajská konference zároveň nominovala na 1. místopředsedkyni KDU-ČSL Šárku Jelínkovou a na předsedu strany Mariana Jurečku.