KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality SENÁTORSKÝ DEN V KROMĚŘÍŽSKÉ NEMOCNICI
Zpět

SENÁTORSKÝ DEN V KROMĚŘÍŽSKÉ NEMOCNICI

Přidáno 25. 2. 2020
Ilustrační foto
kdu
V pátek, dne 21. 2. 2020, navštívila senátorka Mgr. Šárka Jelínková spolu s radní Zlínského kraje pro sociální oblast Michaelou Blahovou Kroměřížskou nemocnici. Přivítal je ředitel nemocnice Ing. Petr Liškář, MBA, který spolu s provozní náměstkyní Ing. Blankou Šimůnkovou, provedl paní senátorku po areálu celé nemocnice. 
Prohlídka měla mimo jiné za cíl představit projednávaný nový generel rozvoje nemocnice, a proto zahrnovala i návštěvu míst areálu, kde by mohla vzniknout nová přístavba centrální budovy. Do této přístavby by se postupně přesunula oddělení z ostatních budov nemocnice a místo by zde měly nové operační sály i veškeré oddělení a ambulance nemocnice.
Součástí prohlídky byla návštěva moderního pracoviště magnetické rezonance, které nemocnice otevřela v květnu roku 2019 a také návštěva zrekonstruovaného a v únoru roku 2020 nově otevřeného oddělení otorinolaryngologie (ORL). V prostorech těchto pracovišť se nachází jak nové moderní vyšetřovací zařízení a vybavení, tak krásně a stylově zařízené prostory a zázemí pro personál vyhovující požadavkům dnešní doby.
Paní senátorka měla možnost navštívit i část budovy, jež na svou rekonstrukci teprve čeká. V těchto prostorech se mimo jiné nachází oční oddělení. Téměř původní stav této části budovy je nevyhovující a velmi vzdálený požadavkům moderní medicíny 21 století.
Ve všech odděleních a ambulancích se paní senátorka setkala se vstřícným a ochotným personálem, který ji po svém pracovišti provedl. V závěru návštěvy ji Ing. Blanka Šimůnková podrobně seznámila s vizualizací projednávaného nového generelu rozvoje nemocnice. Paní senátorka byla z plánu nového rozvoje nadšena, a nakolik to bude v jejích možnostech, tyto snahy podpoří.