KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Valašské Meziříčí získalo cenu Makropulos
Zpět

Valašské Meziříčí získalo cenu Makropulos

Přidáno 23. 12. 2021
Ilustrační foto
MAKROPULOS.

Při přečtení tohoto slova se vám možná jako první vybaví divadelní hra Karla Čapka Věc Makropulos, která se zabývá otázkou odvěké lidské touhy po nekončícím životě, ale také přináší důležité zamyšlení nad kvalitou života přidaných let.
A v tomto duchu se nese i Cena Makropulos, kterou jsme jako Valašské Meziříčí získali za rok 2021!

Senioři jsou pro nás ve městě velmi důležitou skupinou, která si zaslouží bezstarostné stárnutí. Vždyť vychovávali nás, předávali nám naše zkušenosti a také se dlouhé roky aktivně podíleli na spolkovém životě v našem městě i rozvoji samotného Valašského Meziříčí. Za což jim patří velký dík.

I proto aktivně pracujeme na programech podporujících vysokou kvalitu života starší generace obyvatel. Snažíme se zajišťovat seniorům aktivity pro aktivní stárnutí, síť služeb, ale také jsme například jako první ve Zlínském kraji rozjeli projekt seniorských obálek, který pomáhá seniorům v případě ohrožení života.

Díky těmto našim aktivitám jsme se stali Referenčním Zdravým městem v seniorské problematice, což je pro nás nejen úspěch, ale také závazek do budoucna. Velký podíl na tom má naše Koncepce přípravy na stárnutí populace, z níž při plánování aktivit a dalších postupů vycházíme. Stali jsme se tak inspirací pro další města a obce v České republice. O to víc mě těší, že naši práci nyní ocenilo také Ministerstvo zdravotnictví, když se naše město stalo jediným laureátem Ceny Makropulos za rok 2021. 

Součástí ocenění je i finanční prémie 300 tisíc korun, kterou využijeme na podporu další aktivit seniorů.

ZDISLAVA ODSTRČILOVÁ

Místostarostka Valašského Meziříčí