KDU.breadcrumbs.homeAktuálně 2011 Přes tisíc občanů Zlínského kraje podepsalo petici proti důchodové reformě ODS, TOP09 a Starostů a V
Zpět

Přes tisíc občanů Zlínského kraje podepsalo petici proti důchodové reformě ODS, TOP09 a Starostů a VV

Přidáno 27. 4. 2011
Ilustrační foto
Zlín - Ve dnech od 11. do 20. dubna 2011 se ve Zlínském kraji uskutečnila podpisová akce proti vládní důchodové reformě. KDU-ČSL návrh důchodové reformy ODS, TOP09 a Starostů a VV odmítá a proto sepsala petici, ve které vysvětluje své hlavní výhrady. Petici mohli občané podepsat na náměstích měst ve speciálním stánku.


Celkově jsme navštívili osm měst v kraji. V každém z nich jsme strávili celý den a vždy nás přišel podpořit nějaký místní politik za KDU-ČSL. Lidé se u „petičního stánku“ tak mohli setkat např. s náměstkem primátora Zlína panem Kašným, starostou Uherského Brodu Patrikem Kunčarem, starostou Starého Města Josefem Bazalou, bývalým poslancem Ludvíkem Hovorkou nebo místostarostkou Vsetína paní Othovou. Ti všichni a mnozí další petici podpořili“, říká krajská tajemnice KDU-ČSL Karla Vaculínová.

Petici ve Zlínském kraji podepsalo celkem 1100 občanů. Jsou mezi nimi velmi mladí lidé, rodiče s dětmi i bezdětní nebo i důchodci, kteří mají obavy o penze svých dětí a vnoučat „To vše svědčí o jediném. Důchodová reforma je pro lidi natolik zásadní událostí, že si ji za svoji berou všichni, bez ohledu na svůj věk nebo příjem. Je proto nutné na ni dosáhnout celospolečenské shody. Současná vláda, omámena svojí většinou ve Sněmovně, bohužel o to vůbec neusiluje. Přitom bez řádné diskuse a vysvětlování ze strany vlády, nebude žádná reforma úspěšná ani užitečná“, říká k tomu předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který petici osobně přijel podpořit a strávil ve Zlínském kraji celé dva dny.

„Naštvanost lidí je obrovská. To je asi to nejsilnější co si z této akce odnáším. Jsem si jist, že tato vláda ztratila důvěru občanů. Současný přístup a chování vlády ODS, TOP09 - Starostů a VV je skutečně nepřijatelné pro většinu obyvatel. Vláda tak hazarduje s důvěrou lidí v politiku. V takovém prostředí pak snadno získávají navrch různí extremisté a populisté. Proto je tak důležité, aby demokratické strany jako je KDU-ČSL dokázali lidem nabídnout důvěryhodnou alternativu pro jejich příští volbu“, dodává předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Ve Zlíně 27. dubna 2011